Priester in Neusiedl am See

Grzegorz Ziarnowski

01.09.2007 - 31.08.2018

EKR Franz Unger

01.09.1993 - 31.08.2007

Dr. Johannes Kohl

01.09.1978 - 31.08.1993

EKR Hans Haider

01.09.1962 - 31.08.1978


Monsignore Johann Lentsch

November 1961 - 31.08.1962

Dr. Johann Lex

1937 - November 1961

Kapläne (Diakon)

 

Mag. Grzegorz Kotynia

2009 – 2010

 
Mag. Damian Prus

2007 – 2009

 
Mag. Clarence Maria Angelo Rajaseelan

2007 – 2009

 
Harald Schremser
2000 – 2004 

 

Dr. Peter Ivandic
1998 – 2000
 
Roman Schwarz (Diakon)
1998 – 1999
 

 

Johann Schuster
1997 – 1998
 
Christian Vurglits
1996 – 1997
 
Tomislav Maric (Diakon)
1994 – 1996 
 
Werner Otto Riegler
1993 – 1995
 
Burghard Lang
1990 – 1992 
 

Josef Giefing

1987 – 1989

 

Emmerich Salat (Diakon)

1983

 

 

Stefan Schüler

1975 – 1976

 

Karl Langecker

1971 – 1974

 

 

Franz Unger

1969 – 1971

 

Adolf Tamandl
1967 – 1969

 

 

Dr. Johannes Kohl

1965 – 1970

 

Alexander Unger

1964 – 1965

 

Rupert Scherr
1962 – 1964

 

 

Johann Lentsch

1961 – 1962